امروز: شنبه 04 فروردين 1397 برابر با 24 مارس 2018

سپردن مسئولیت به فردی که شایستگی ندارد، خیانت است

شنبه, 28 بهمن 1396 ساعت 01:11

نخستین و مهمترین پیام راهپیمایی ۲۲ بهمن تداوم رحمت خدای سبحان به ملت ایران اسلامی است.

 

 

مازنی خبر : ابوترابی فرد با اشاره به شایسته‌‌‌سالاری در انتصابات گفت: شایسته‌‌‌سالاری بسیار مهم است، مدیران مسئولان اگر مسئولیتی از سوی یکی از ما به فردی که شایستگی، علمی، اخلاقی و رفتاری آن را ندارد، سپرده شود خیانت به مردم، ملت و آرمان‌های اسلام است. باید در این زمینه به شدت مراقب باشیم.
 حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی‌‌فرد در خطبه‌های اول نماز جمعه تهران ضمن توصیه به معرفت گفت: نخستین و مهمترین پیام راهپیمایی ۲۲ بهمن تداوم رحمت خدای سبحان به ملت ایران اسلامی است. این اراده خدا سبحان بود. این رحمت ویژه خدا بود که در بیش از هزار شهر ایران و پنج هزار روستا تجلی یافت. همان خدایی که خرمشهر را آزاد کرد، دل‌های مردم را با هم گره زد و اندیشه آنان را با معرفت دقیق سیاسی و فهم موقعیت روشن کرد.

پیام راهپیمایی ۲۲ بهمن تحکیم پیوند استوار امت با امام خویش است

وی ادامه داد: ۲۲ بهمن روز تجلی رحمت خدای متعال بر ملت است. این نعمت را با عمل صالح پاس بدارید.

این نماینده ادوار مجلس با بیان اینکه پیام دیگر این راهپیمایی تحکیم پیوند استوار امت با امام خویش است، اظهار داشت: این حضور با صلابت، معرفت و عزم با آن اراده ستودنی در پرتو شناخت رهبر صالح و فهم درست رهنمود پیام او التزام عملی به رهنمودهای معظم‌له تحقق یافته است.

نقشه‌راه امام را نقشه‌راه خود قرار دهید

ابوترابی‌فرد با بیان اینکه این نعمت گرانبها رمز اقتدار ملت است، تصریح کرد: صفحات تاریخ را ورق بزنید. کدام ملتی را یافتید که بدون رهبر صالح قله قدرت را فتح کرده باشد؟ کدام ملت را می‌شناسید که بدون تبعیت از رهبر صالح به انسجام دست یافته باشد؟ کدام ملت را می‌شناسید که بدون فرماندهی صالح به یک جبهه واحد متحد در برابر دنیا استکبار تبدیل شده باشد؟ پیام ۲۲ بهمن تحکیم امت با امام و مقتدای خویش است. پیام موفقیت پیروزی ملت‌ها و شناخت رهبری است.

وی در رابطه پیام راهپیمایی ۲۲ بهمن برای مسئولان خاطرنشان کرد: ملت در سایه اطاعت از رهبری به این پیروزی دست یافته و در صف مقدم امور است. اگر شما هم می‌خواهید در این مسیر، قله موفقیت را فتح کنید باید نقشه‌راه امام را نقشه‌راه خود قرار دهید.

زاویه جدی بین مقررات در مجلس و دولت با سیاست‌های کلی ابلاغی مشاهده می‌شود

خطیب موقت نمازجمعه این هفته تهران با بیان اینکه در عرصه مدیریت کشور سیاست‌های ابلاغی راه حرکت مدیران را مشخص می‌کند، ابراز داشت: اینها بعد ساعت‌ها، روزها و ماه‌ها بررسی و بحث با نظر صاحب‌نظران و مدیران کشور مبدل به سیاست‌های کلی می‌شود که رهبر معظم بر آن مهر تایید زده و به عنوان برنامه مدیریت کشور اعلام شده است اما در مقام عمل زاویه جدی بین مقررات در مجلس و دولت با سیاست‌های کلی ابلاغی مشاهده می‌شود.

ابوترابی‌فرد ادامه داد: این زاویه به اختلاف‌نظر جناحی برنمی‌گردد. این ریشه در تفاوت دو نگاه است. سکاندار کشتی انقلاب برای اقتدار ملی و خلق قدرت برای ملت چشم‌انداز ۲۰ ساله را تدوین کردند. سیاست‌های کلی با نگاه به موارد چشم‌انداز محقق می‌شود که نگاهی بلندمدت است. در بودجه ۹۷ به سال ۹۷ توجه دارند و نگاه فقط به همان سال است. بین این دو نگاه زاویه جدی وجود دارد. نگاه کوتاه‌مدت و روزمره به مشکلات کشور خواهد پرداخت.

مطالبه ملت از مدیران کشور فهم درست سیاست‌های کلی است

وی با تاکید بر اینکه مطالبه ملت از مدیران کشور فهم درست سیاست‌های کلی و برنامه‌ریزی برای تبدیل به قانون و عزم اجرای آن است، بیان کرد: این ملت دفاع مقدس خلق کرد و هشت سال در برابر دنیای استکبار ایستاد تا ایران در قله امنیت ببیند. این ملت آماده است تا در سایه تصمیمات درست و بلند مدت مشکلات امروز را برای رسیدن به قدرت فردا تحمل کند.

ابوترابی‌فرد در خطبه‌ دوم نمازجمعه این هفته تهران یادآور شد: حیات واقعی در سایه فهم آموزه‌های دین، ایمان به آن آموزه‌ها و نهایتا عمل به آنها است. حیات دستاورد عمل صالح است. این اصلی‌ترین پیام انبیا است. پیام میعادگاه نمازجمعه هم این است.

اگر پیام قرآن شنیده و عمل شود مشکلات حل خواهد شد

وی اضافه کرد: حیات سیاسی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی در سایه فهم صحیح دین و تعهد به آن به دست می‌آید. آنچه انقلاب اسلامی در این چهار دهه از حیات خود فهمیده، دستاورد این سلوک است و آنجا که مشکل داریم، مشکل در فهم مفلهیم اسلامی و دینی است.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه انسان زانو زده در مکتب قرآن یک قدم بدون دانش برنمی‌دارد، عنوان کرد: مجلسیان، دولتیان، مدیران و مسئولان ارشد و میانی دستگاه قضایی! اگر پیام قرآن شنیده و عمل شود مشکلات حل خواهد شد. در حقیقت تمام توجه رهبر معظم انقلاب در تبیین سیاست‌های کلی به این اصل است که سیاست‌ها دانش‌‌‌بنیان باشد و ناظر به واقعیت‌ها و راهکارها باشد.

سپردن مسئولیت به فردی که شایستگی ندارد، خیانت است

ابوترابی‌فرد اضافه کرد: باید دانش و علم مسیر حرکت انسان و جامعه و خانواده را تدوین کنند، هر سخن بدون پشتوانه کارشناسی یک کار اشتباه است. آیت‌‌الله بهجت می‌گفتند آنچه را علم دارید، عمل کنید و آنجا که علم ندارید، توقف کنید این راه رسیدن به مدارج کمال است.

وی با اشاره به شایسته‌‌‌سالاری در انتصابات گفت: شایسته‌‌‌سالاری بسیار مهم است، مدیران مسئولان اگر مسئولیتی از سوی یکی از ما به فردی که شایستگی، علمی، اخلاقی و رفتاری آن را ندارد، سپرده شود خیانت به مردم، ملت و آرمان‌های اسلام است. باید در این زمینه به شدت مراقب باشیم.

مقام جمهوری اسلامی سخن محکم منطبق بر اصول بگوید تا دل‌ها را نزدیک کند

نایب رئیس سابق مجلس خطاب به مسئولان کشور اظهار داشت: باید سخن مستحکم و مستدل باشد و با اولین نقد فرو نریزد. مدیران کشور مراقب سخنان خود باشید. چرا سخن بگویید که بعد نقدی شود و مجبور شویم بگوییم این اراده ما نبوده است. از مقام جمهوری اسلامی انتطار می‌رود سخن محکم منطبق بر اصول بگوید تا دل‌ها را نزدیک کند. باید قول به شکلی باشد که دل‌ها آن را بپذیرند و قبول کنند و به یک ادبیات مسلط در نظام جمهوری اسلامی تبدیل شود.

ابوترابی‌فرد با بیان اینکه استقامت و ایستادگی بر اصول امر مهمی است، تصریح کرد: در جبهه داخلی صابر استوار، در زندگی فردی صبور و در برابر دشمن مقاوم و ایستاده و با اقتدار باشیم. این ویژگی جامعه اسلامی است. با توجه به اینکه جامعه در نگاه اسلام از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و اسلام تنها دینی است که اساس مبانی خود را بر پایه اجتماع قرار داده و نسبت به اجتماع بی اعتنا نبوده است، زمام جامعه در دستان پیامبر است. اسلام مردم را از هرگونه پراکندگی به دور داشته است و جامعه مورد توجه آموزه‌های دینی است و یکی از اساسی‌ترین ویژگی‌ها وحدت است.

مبادا مدارا به کوتاه آمدن در حق منجر شود

وی ادامه داد: در آیات قرآن به گوهر وحدت تاکید شده است. قطعا تاریخ ایران این اندازه از وحدت را تجربه نکرده است. این دستاورد انقلاب اسلامی است. باید به صفوف انقلاب بیافزاییم و وحدت کلمه را بهتر کنیم و در چارچوب اصول در کنار هم در یک صف واحد در خدمت آرمان‌های انقلاب و رهبر کار کنیم. باید جبهه اسلامی در درون منسجم و در برابر دشمن مقتدر یکپارچه باشد.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه پیامبر اکرم در روایاتی می‌گوید امر مدارا با مردم امر مهمی است، خاطرنشان کرد: فتح قلوب مردم از فتح ممالک بالاتر است. فتوحات اسلامی در اثر فتح قلوب است. باید به عدالت اجتماعی و مساوات در جامعه اسلامی پرهیز از مداهنه و سازش‌‌کاری توجه شود. روی خوش نشان دادن در جایی که نباید اینطور باشد اشتباه است. مبادا مدارا به کوتاه آمدن در حق منجر و نتیجتا جامعه گرفتار سازش شود. این از اصول کلیدی است

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی