امروز: جمعه 31 فروردين 1397 برابر با 20 آوریل 2018

وقتی استاندار مازندران ، کارگر را در اولویت قرار می‌دهد

سه شنبه, 12 دی 1396 ساعت 19:31

دبیر اجرایی خانه کارگر : با اجرای اشتباه اصل خصوصی سازی در کارخانجات مازندران ، خصوصی خوری شکل گرفت


اختصاصی مازنی خبر / گروه اجتماعی : جلسه کارگروه تخصصی اشتغال مازندران با حضور علی ربیعی وزیر کار برگزار شد .

به گزارش مازنی خبر ، استاندار مازندران در این جلسه در اقدامی ارزشمند از نصرالله دریابیگی دبیر اجرائی خانه کارگر درخواست کرد به عنوان اولین سخنران ، مشکلات حوزه کارگری را بیان نماید.

دبیر اجرائی خانه کارگر مازندران اظهار داشت :‌بسیار خوشحالیم مدیری از جنس کارگران که همواره مورد تائید بزرگان نظام جمهوری اسلامی بوده است ، در راس امور وزارت کار قرار دارد.

"نصرالله دریابیگی" با اشاره به مشکلاتی که کارگران مازندرانی با آنها روبه رو هستند ، تصریح کرد : استاندار جدید مازندران به جد پیگیر حل مشکلات جامعه کارگری است که به عنوان نماینده این قشر محروم و مظلوم از ایشان تشکر می کنم.

وی با بیان اینکه قبل از دولت تدبیر و امید و با اجرای اشتباه اصل خصوصی سازی در کارخانجات مازندران ، خصوصی خوری شکل گرفت ، افزود : اشتباهاتی که گذشتگان در مازندران انجام دادند چیزی جز فقر و فساد در پی نداشت.

دریابیگی تصریح کرد : امروز دفترچه درمان بسیاری از کارخانجات استان از جمله کارگران زحمتکش نساجی تامین اعتبار نمی شود که از دولت انتظار داریم این مشکل را برطرف نماید.

دبیر اجرائی خانه کارگر مازندران با اشاره به مشکلاتی که برای کارگران فصلی در استان وجود دارد ، اظهار داشت :‌ با توجه به بالا بودن نرخ بیکاری در مازندران حل مشکل بیمه بیکاری بسیاری از کارگران یک ضرورت به حساب می آید.

دریابیگی با بیان اینکه کارخانجات و واحدهای تولیدی محل اقدامات سیاسی و سیاسی بازی نیست ، ادامه داد :   به دلیل اینکه افراد سیاسی جایگزین مدیران کاربلد در کارخانجات استان شدند ، بسیاری از این کارخانجات با بحران رو به رو شده اند.

وی ادامه داد : خوشحالیم که آقای استاندار ایجاد اشتغال پایدار را به عنوان یکی از برنامه های اصلی خود قرار داده اند.

دبیر اجرائی خانه کارگر اظهار داشت : قبل از دولت تدبیر و امید در راستای اجرای قانون نوسازی ، 24 هزار کارگر را در مازندران بازنشسته کردند و 24 هزار نفر نیروی جوان را جایگزین نمودند ولی بعد از یک سال آن 24 هزار نفر را اخراج کردند که البته سکوتی که مسئولین وقت مازندران در آن موقع انجام دادند ظلمی آشکار به مردم استان بود.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی