امروز: جمعه 31 فروردين 1397 برابر با 20 آوریل 2018

هشدار به برداشت کنندگان شن و ماسه

  • چهارشنبه, 15 فروردين 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رئیس کل دادگستری مازندران: برداشت شن و ماسه از بستر رودخانه ممنوع است

رئیس کل دادگستری مازندران گفت: برداشت شن و ماسه از بستر حریم رودخانه در ایام طرح تکثیر ماهی‌ها ممنوع است.

به گزارش مازنی خبر و به نقل از روابط عمومی دادگستری کل مازندران، حجت‌الاسلام محمدعلی تقوی‌فرد در بازدید از طرح تکثیر ماهی‌های استخوانی اظهار کرد: دستگاه قضایی تمامی تلاش خود را برای کمک به توسعه پایدار تکثیر، صید و صیادی و برخورد با صیادان غیرمجاز آبزیان در رودخانه‌های استان به‌عمل خواهد آورد.

وی بیان کرد: دستگاه قضایی استان همانند گذشته همیشه در این امر پیش قدم بوده و با جدیت از این طرح حمایت می‌کند؛ چراکه این طرح‌ها و فعالیت‌ها به صلاح جامعه و عموم مردم است.

رئیس کل دادگستری مازندران تصریح کرد: طرح تکثیر ماهی‌ها به‌صورت طبیعی یکی از طرح‌های بسیار خوب اداره کل شیلات استان بوده که نیازمند همکاری دیگر ارگان‌های مرتبط استان است.

این مسؤول ادامه داد: مردم نقش مهم و میدانی در این موضوع می‌توانند داشته باشند، چراکه با حضور مردم می‌توان جلوی بیشترین تخلف را در این امر گرفت و این موضوع باید به‌عنوان یک فرهنگ در بین مردم و صیادان انجام بپذیرد.

تقوی‌فرد بیان کرد: هر چقدر هم مسؤولان دستگاه‌های ذیربط در صیانت از این سرمایه ملی به‌درستی مأموریت‌شان را انجام دهند، بدون مشارکت و پشتوانه مردمی چنین حمایت‌هایی بی‌فایده است.

وی خاطرنشان کرد: صیانت از انفال عمومی مانند رودخانه‌ها، دریا و دیگر عرصه‌های ملی در این استان باید با فرهنگ‌سازی به یک باور عمومی تبدیل شود.

رئیس کل دادگستری مازندران گفت: در این مورد دستگاه قضایی استان حمایت ویژه‌ای از این طرح به‌عنوان یک سرمایه ملی و بیت‌المال داشته و همچنین نیز دستورات لازم را به دادستان‌های استان ابلاغ کرده تا با کسانی که با برداشت شن و ماسه ازحریم رودخانه باعث از بین بردن این سرمایه ملی می‌شوند به شدت برخورد قانونی شود.

بازدید کد خبر: 18503

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی