امروز: پنج شنبه 02 فروردين 1397 برابر با 22 مارس 2018

کشف فرار مالیاتی 18 میلیارد ریالی در مازندران

  • یکشنبه, 29 مرداد 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

پلیس مازندران از کشف پرونده فرار مالیاتی 18 میلیارد و 829 میلیون ریالی یک شرکت بازرگانی خبر داد

 

فرمانده انتظامی استان از کشف پرونده فرار مالیاتی 18 میلیارد و 829 میلیون ریالی یک شرکت بازرگانی در یکی از شهرستان‌های غرب استان خبر داد.

به گزارش مازنی خبر و به نقل از پایگاه خبری پلیس استان مازندران، سیدمحمود میرفیضی اظهار کرد: در راستای مقابله با فرار مالیاتی و برخورد با مخلان نظام اقتصادی در پی کسب خبری مبنی بر بدهکاری و فرار مالیاتی مدیرعامل یک شرکت بازرگانی در غرب استان، موضوع به طور ویژه در دستور کار ماموران و کارشناسان اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: کارشناسان پلیس آگاهی با همکاری کارشناسان حقوقی اداره امور مالیاتی شهرستان مربوطه با انجام تحقیقات و اقدامات اطلاعاتی دریافتند، متهم به فرار مالیاتی که در حوزه صادرات و واردات کالا فعالیت داشته، جزو بدهکاران مالیاتی است.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به هماهنگی‌های قضایی لازم از دستگیری متهم خبر داد و افزود: در بازجویی‌های فنی پلیس از متهم و همچنین کنترل اسناد مالی و قراردادهای مربوط به اجناس مشخص شد، متهم بیش از 18 میلیارد و 829 میلیون ریال بدهی مالیاتی دارد که در این زمینه پرونده‌ای تشکیل و به مرجع قضایی تحویل داده شده است.

سردار میرفیضی با اشاره به اینکه پرداخت مالیات از سوی مودیان مالیاتی و افرادی که مشمول پرداخت مالیات هستند، نقش مهمی در توسعه و پیشرفت اقتصادی کشور دارد، تصریح کرد: با پرداخت به موقع مالیات توسعه و رشد اقتصادی در سایه افزایش تولیدات ناخالص داخلی و کاهش نرخ بیکاری میسر می‌شود.

وی گفت: بدون تردید مالیات و نظام مالیاتی نقش موثری در روند توسعه کشور دارد و فرار مالیاتی موضوعی جز مقابله با توسعه و پیشرفت کشور نیست.

بازدید کد خبر: 16989

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی