امروز: جمعه 31 فروردين 1397 برابر با 20 آوریل 2018

مرد اعتدال دیگر در شیرگاه خطبه نمی خواند ...

  • شنبه, 17 تیر 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

خداحافظی حجت الاسلام والمسلمین مهدوی از نماز جمعه شهرستان سوادکوه شمالی

 

 

اختصاصی مازنی خبر / گروه اجتماعی : حجت الاسلام والمسلمین محمد مهدوی سال ها به عنوان امام جمعه سوادکوه شمالی فعالیت داشت و روز گذشته جای خود را به فرد دیگری داد.

مهدوی به دلیل اعدال در رفتارش جایگاه بسیار مناسبی در بین مردم سوادکوه شمالی داشت و از او همواره به نیکی یاد می شد.

از مهدوی به عنوان یکی از ائمه جمعه های حامی آیت الله هاشمی رفسنجانی نام برده می شد.

وی بعد از ارتحال آیت الله هاشمی از ایشان به عنوان فقیه مجاهد ، سیاستمدار خدامحور و کوه صبر و حلم و استقامت و دلداده ولایت و خار چشم جاهلان متنسک و ریاکاران متهتک ، دانشمند ارزنده، عالم عالیقدر و یار دیرین حضرت امام خمینی و رهبری معظم انقلاب و از مبارزین راستین انقلاب اسلامی یاد کرده بود.

مهدوی  در 4 سال اخیر نیز بارها با نگاه اعتدالی از سیاست های دولت تدبیر و امید حمایت کرده بود.

بخشی از زندگی نامه حجت الاسلام والمسلمین محمد مهدوی :

وی در روستای کارمزد از توابع شهرستان سواد کوه استان مازندران متولد شده است تا کلاس پنجم ابتدایی در همان روستا تحصیل نموده اند بنا به وصیت مادر مرحومه شان جهت ادامه تحصیل به حوزه علمیه بهشهر مشغول فراگیری علوم دینی شدند در سالهای قبل از پیروزی انقلاب همزمان با اوج گیری آن برخی از خویشاوندان با توجه به استعدادی  که در وی سراغ داشتند او را از ادامه تحصیل  در حوزه منع می نمودند و به تحصیل علم غیر حوزوی ترغیب می نمودند اما او که به سرچشمه زلال معرفت راه یافته بود در امتداد  مسیر دینی ادامه داد.

 هر چند بنا  به دستور رژیم  حوزه علمیه  بهشهر  را تعطیل کردند اما او برای ادامه تحصیل به قم عزیمت نمود تا اینکه انقلاب اسلامی ایران پیروز شد.

بعد از پیروزی انقلاب  در قم به تحصیل ادامه دادند ضمن تحصیل تدریس نیز ارائه می نمودند تا در سال ۱۳۶۵ قصد حضور دائم در جبهه ها را نمود که خانواده او نیز در این مدت در کنار او در مریوان کردستان او را همراهی می کردند.

بعد از مدتی مسئولیت  سازمان تبلیغات مریوان را به او سپردند در آن زمان که  بعلت بمباران  توپخانه  هواپیما و شیمیایی در شهر مریوان خالی از سکنی بومیان آن مناطق بود در کنار رزمندگان به تبلیغ دینداری و مقاومت  درس ایثار گری می آموخت  تاکنون نیز  از هیچ گونه مزایای جنگی استفاده نکرده و قربه الی  الله در خط مقدم جبهه  حضور مستمر داشته  تا به ندای ولی امر مسلمین  جامعه عمل بپوشاند و بعد از جنگ بعلت علاقه شدید به درس و بحث فقهی به قم عزیمت نمود تا اینکه رهبر معظم انقلاب دستور هجرت از قم را صادر نموده و ایشان به نهاد مقدس  سپاه رفته  و مشغول انجام وظیفه شد.

در سال ۱۳۸۳ بنا به درخواست  علما و متدینین شهر از سوی دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور به سمت امام جمعه شیرگاه منصوب شد و تا دیروز این مسئولیت را بر عهده داشت.

بازدید کد خبر: 16589

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی