امروز: جمعه 31 فروردين 1397 برابر با 20 آوریل 2018

سال 2017 ، امن ترین سال در سفرهای هوایی

  • شنبه, 16 دی 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

آن دسته از افرادی که از پرواز کردن هراس دارند بدون شک سال خوشی را سپری کرده اند

 

 

آن دسته از افرادی که از پرواز کردن هراس دارند بدون شک  سال خوشی را سپری کرده اند چرا که سال 2017 به طور رسمی رکورد امن ترین سال در سفرهای هوایی را به خود اختصاص داد و علاوه بر اینها شلوغ ترین سال نیز بوده است.

 

به گزارش مازنی خبر ، در سال 2017 بیش از 35 میلیون پرواز به نقاط مختلف جهان صورت گرفته که فقط 111 پرواز آن با حادثه مواجه بوده است و در این میان فقط دو حادثه منجر به مرگ و آسیب دیدگی شده است. این یعنی در بین هر 16 میلیون پرواز فقط یک آسیب گزارش شده است. در کنار رشد ترافیک هوایی که در این سال 3% بوده است و پایین بودن حوادث و آسیب ها ، به نظر می رسد هواپیماها و مسافران هوایی بهترین سال خود را سپری کردند. سال 2017 ، سومین سال متوالی در کاهش حوادث هوایی بود که رکورددار نیز می باشد.

 

 

حتی این گزارش نشان می دهد در بیشتر مواقعی که هواپیماها با مشکل و حادثه مواجه شده اند به خوبی توانسته اند سالم و بدون آسیب در نقطه ای به زمین بنشینند که این خود یکی از نقاط قوت و پیشرفت در صنعت هوانوردی محسوب می شود. هرچند نمی توان از این مساله که برخی از ایرلاین ها از بقیه بهتر و امن تر هستند نیز گذشت. در این میان هواپیمایی کانتاس (Qantas ) توانست برای چهارمین سال متوالی عنوان امن ترین خط هوایی جهان را به خود اختصاص بدهد.

 

سال 2017 ، امن ترین سال در سفرهای هوایی

 

بازدید کد خبر: 17858

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی