امروز: جمعه 31 فروردين 1397 برابر با 20 آوریل 2018

آغاز احداث مجموعه گردشگری بهارستان در ساری

  • چهارشنبه, 20 ارديبهشت 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

عملیات اجرایی مجموعه گردشگری آبی با سرمایه گذاری 44میلیارد تومان توسط بخش خصوصي در ساری آغاز شد.

 

 

عملیات اجرایی مجموعه گردشگری آبی با سرمایه گذاری 44میلیارد تومان توسط بخش خصوصي با حضور استاندار مازندران در محل سد شهید رجایی ساری ( سلیمان تنگه) آغاز شد.

به گزارش مازنی خبر ، ساخت پارک کودکان و زمین ورزشی ، ساخت 150 آلاچیق ، راه اندازی آشپرخانه و رستوران ، ساخت 25واحد اقامتی و نصب و راه اندازی تله کابین و سورتمه در طول زمان حداکثر سه سال از طرح های مجموعه گردشگری سد شهید رجایی ساری است.

سد شهید رجایی واقع در 45 کیلومتری جنوب غربی ساری که در سال 1376 توسط مرحوم آیت الله رفسنجانی به بهره برداری رسید ، یکی از مراکز مهم گردشگری استان مازندران است.

این سد که بر روی آبهای رودخانه تجن در بخش دودانگه ساری بسته شده است همه ساله پذیرای مسافران و گردشگران داخلی و خارجی زیادی است.

دلاور بزرگ نیا مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران در حاشیه مراسم کلنگ زنی این طرح به خبرنگاران گفت: برای تمام دریاچه های پشت سد استان ، مشاور گردشگری انتخاب و مطالعات آن انجام شده است. وی با بیان اینکه مجموعه گردشگری سد شهید رجایی نخستین طرح واگذاری به بخش خصوصی در حوزه استفاده بهینه از منابع آبی است، اضافه کرد: برای این مجموعه 44میلیارد تومان توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری می شود. وی با بیان اینکه اکنون مجموعه گردشگری آبی دریاچه های پشت سد آماده واگذاری به سرمایه گذاران بخش خصوصی است، ادامه داد: رعایت و ضوابط آب منطقه ای در ساخت این مجموعه ضروری است. بزرگ نیا با بیان اینکه سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری برای مجموعه های گردشگری که حداقل 35درصد پیشرفت فیزیکی بیابند ، تسهیلات پرداخت می کند، گفت: این سازمان بر نقشه و معماری اجرای طرح های گردشگری در مجموعه منابع آبی نظارت می کند.

بازدید کد خبر: 16186

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی