امروز: شنبه 04 فروردين 1397 برابر با 24 مارس 2018

طلب 108 میلیارد تومانی شرکت توزیع برق مازندران از مشترکان

  • یکشنبه, 06 اسفند 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران گفت: مطالبات شرکت توزیع برق مازندران به 108 میلیارد تومان رسید که اگر این مطالبات پرداخت نشود در پرداخت حقوق و پرداخت بدهی پیمانکاران باز خواهیم ماند.مازنی خبر : قاسم شهابی اظهار کرد: مطالبات شرکت توزیع برق مازندران ابتدای سال 67 میلیارد تومان بوده که در حال حاضر به 108 میلیارد تومان رسیده که این مطالبات شامل مشترکان خانگی، تجاری، ادارات و کارخانه‌های مازندران بوده است.

وی ادامه داد: اگر این مطالبات پرداخت نشود در پرداخت حقوق و پرداخت بدهی پیمانکاران باز خواهیم ماند که موجب می‌شود پروژه‌های امسال نیمه‌کاره رها شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با بیان اینکه مشکلی برای تأمین برق در زمستان نداریم، اضافه کرد: مصرف برق در زمستان حدود 800 مگاوات بوده که در تابستان به یک‌هزار و 900 مگاوات می‌رسد که باید این مهم مدیریت شود.

این مسؤول تصریح کرد: براساس پیش‌بینی‌ها تابستان گرمی پیش رو خواهیم داشت و با توجه به کم‌آبی در حوزه تولید مشکلاتی خواهیم داشت که از هم‌اکنون خود را برای صرفه‌جویی باید آماده کنیم.

شهابی با اعلام اینکه مصرف برق در فصل گرما نیز افزایش می‌یابد، گفت: لازم است نقدینگی طرح‌ها افزایش یابد تا از پروژه‌ها بازنمانیم.

وی بیان کرد: در سال 92 تلفات حوزه برق مازندران در حوزه توزیع 18 درصد بوده که امسال به 13.5 درصد رسیده و باید این آمار به 10 درصد برسانیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران یادآور شد: 80 درصد مصارف برق در حوزه خانگی است که باید این موضوع مدیریت شود تا با مشکلی مواجه نشویم.

شهابی در پایان گفت: با توجه به اینکه تابستان گرمی پیش‌رو خواهیم داشت احتمال اینکه با قطعی یا خاموشی در تابستان مواجه شویم دور از انتظار نیست./فارس

بازدید کد خبر: 18307

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی