امروز: جمعه 31 فروردين 1397 برابر با 20 آوریل 2018

علی‌محمد شاعری

  • پنج شنبه, 28 دی 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

فساد زائیده یک سیستم ناکارآمد است

 

 

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت : رسانه ها فرصتی برای جلب مشارکت مردمی در توسعه کشور و انعکاس صحیح مشکلات در جامعه هستند.

به گزارش مازنی خبر و به نقل از تکرار ، علی محمد شاعری در نشست هم اندیشی با خبرنگاران حوزه پارلمانی با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی نیاز است مسئولین و مردم با همدلی بیشتری در کنار هم باشند تا عبور از چالش ها امکان پذیر شود ، اظهار داشت : مجلس باید طبق وظایف قانونی یعنی تصویب قوانین کارآمد ، نظارت بر اجرای درست قوانین و پیگیری های مطالبات مردمی گام بردارد.

http://tekrarnews.ir/wp-content/uploads/13951009140112079574344.jpg

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد : یک سال از اجرای برنامه ششم توسعه گذشته است و امیدواریم این سند مهم در زندگی مردم تحول ایجاد کند.

شاعری با بیان اینکه واکاوی عدم حل بسیاری از مشکلات مردم ضروری است ، تصریح کرد : دستاوردهای دولت و نظام باید برای مردم تشریح شود تا این خدمات قابل لمس گردد و از طرفی باید بررسی کنیم چه مسیری را طی کنیم تا به دستاوردهای بیشتری برسیم!؟

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی افزود : کشورها را مردم و ملت ها می سازند لذا بهتر است دولت در کارهائی که مردم توانائی انجام آنرا دارند دخالت نکند و تنها به مسائلی بپردازد که مردم از انجام آن ناتوان هستند.

شاعری ادامه داد : در کشورهای توسعه یافته مردم نقش اصلی را در توسعه دارند لذا این نقش باید در کشور ما پررنگ تر از همیشه به مردم واگذار شود.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با تاکید بر اینکه اصل ۴۴ و خصوصی سازی در کشور به خوبی اجرا نشده است ، اظهار داشت : مطالبات مردمی با توجه به عدم پاسخگوئی دولت ها ، انباشته شده و نتیجه آن سنگین تر شدن هزینه بهره وری و افزایش بیکاری و آسیب های اجتماعی در کشور بوده است.

شاعری با بیان اینکه فساد زائیده یک سیستم ناکارآمد است ، افزود : فساد بیش از آنکه به ناتوانی یک فرد یا مدیر مرتبط باشد به ناکارآمدی سیستم اداری یک کشور وابسته است.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد : هر چه سیستم اداری یک کشور بزرگ تر باشد فساد در آنجا بیشتر خواهد بود چون رانت و امتیاز بیشتری در اختیارشان قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه عرضه خدمات در کشور باید متناسب با تقاضا باشد ، اظهار داشت : در جهت توسعه باید فضائی امن برای سرمایه گذاران ایجاد گردد.

به گزارش تکرار ، شاعری رسانه ها را به گفتمان سازی در جامعه دعوت کرد و افزود : اداره کشور باید به دست اداره کنندگان قوی یعنی تعاونی ها و بخش های خصوصی پیشران که همان مردم هستند واگذار گردد.

شاعری ادامه داد : من فردی انقلابی هستم و معتقدم دولتی جوان ، مسئولیت پذیر و کارآمد می تواند مشکلات مردم را کاهش دهد.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تلاش می کند در حد توانش به وظایف نمایندگی به خوبی عمل کند ، تصریح کرد : ما در کشور قانون اساسی مترقی را داریم که باید به خوبی اجرا شود.

بازدید کد خبر: 17957
محتوای بیشتر در این بخش: « محمدی تاکامی فرماندار نور »

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی