امروز: جمعه 31 فروردين 1397 برابر با 20 آوریل 2018

محمدی تاکامی

  • جمعه, 22 دی 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

شورا ،‌ حکومت مردم بر مردم است

 

اختصاصی مازنی خبر / گروه اجتماعی : مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران گفت : جلسات آموزشی با حضور اساتید وزارت کشور برای اعضای شوراهای اسلامی شهرهای مازندران در 4 منطقه برگزار شد.

به گزارش مازنی خبر ، سیدمحمد محمدی تاکامی در جمع اعضای شوراهای اسلامی شهرهای مرکزی مازندران در محمودآباد با تاکید بر اینکه بعضی پروژه های شهری منطقه ای است و جهت اجرای آنها نیاز به همکاری شورای های چندین شهر می باشد ، اظهار داشت : مدیریت سنتی یکی از روش های مدیریت شهری است که دیگر اجرای آن پذیرفتنی نیست.

وی ادامه داد : حکومت شهری یک سطح بالاتر از مدیریت شهری است که در این سطح شهرداری علاوه بر مدیریت شهری با سازمان های دخیل در مدیریت شهر مانند فرمانداری ، امام جمعه و همه ارکان های تاثیر گذار ، به نفع شهر امتیازاتی را دریافت می کنند.

محمدی تاکامی با تاکید بر اینکه حکومت شهری آنچیزی است که انتظار داریم در شهرهای مازندران اجرا شود ، اظهار داشت : باید از ظرفیت نهادها وادارات شهری ، استانی و حتی کشوری برای حکومت شهری و به نفع مردم استفاده شود.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران تصریح کرد : شورای اسلامی شهر نباید فقط شورای شهرداری باشد بلکه باید  در تمام سطوح شهر نظارت داشته باشد زیرا شورا حکومت مردم بر مردم است.

وی با بیان اینکه از همه اقشار و صنوف به اعضای شورای شهر رای دادند لذا اعضای شورا تبلور واقعی مردم بر مردم باید باشند ، افزود : امروز در بعضی شهرداری ها شاهد هستیم که بعد از دو دوره تعداد پرسنل چند برابر شده است در صورتیکه شهرداری می تواند با توجه به ظرفیتش در سطح شهر اشتغال زائی کند نه اینکه خودش با جذب پرسنل ، حقوق بپردازد.

محمدی تاکامی ادامه داد : شهرداری می تواند با تعریف پروژه ها و رونق دادن به کسب و کار در سطح شهر نه با جذب پرسنل درون شهرداری عامل توسعه اشتغال باشد.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران با بیان اینکه شوراها جهت ایجاد اتاق فکر برآمده از بطن مردم برای شهرداری به وجود آمده اند ، افزود : اگر شورا بخواهد وارد کار اجرائی شود ، سرعت توسعه و کار کاهش پیدا خواهد کرد.

به گزارش مازنی خبر ، محمدی تاکامی تصریح کرد : شوراها طبق قانون اختیارات زیادی دارند که مهمترین آن بحث نظارتی بر شهرداری ها است لذا اگر این مورد اتفاق بیافتد بسیاری از مشکلات شهرداری ها از بین خواهد رفت.

وی با تاکید بر اینکه شورا باید چشمان تیزبین مردم بوده و بر عملکرد شهرداری بدون هیچ توقعی نظارت و از شهردار مطالبه گر باشد ، اظهار داشت : قانون تشکیل شوراها به این دلیل نگارش شده تا نظارت بر شهرداری به شهروندان واگذار شود .

وی ادامه داد : شوراها برای مدیریت صحیح و درست شهر باید برنامه استراتژیک داشته باشند تا نقش شهر در بسیاری از حوزه ها در سال های آینده مشخص شود.

محمدی تاکامی با تاکید بر اینکه بسیاری از مسائل مانند بحث محیط زیست مسائل جهانی هستند لذا در برنامه استراتژیک باید جهانی فکر کرد  ، افزود : تمام درگیری های ذهنی در مدیریت شهری باید اجرای برنامه های استراتژیک در سطح باشد.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران افزود : با تصویب برنامه های استراتژیک و بلند مدت ، شعارهای پوپولیسمی در زمان انتخابات شورای شهر از بین می رود.

وی اظهار داشت : همه مسئولینی که برای کاری انتخاب می شوند هیچ اختیاری به جر آن چیزی که قانون مشخص کرده ندارند لذا اعضای شورا و شهرداران به وظایف خود بپردازند.

به گزارش مازنی خبر ، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران ضمن دعوت اعضای شوراهای اسلامی شهرهای مازندران با مطالعه وظایف و قوانین ، افزود : سرمایه انسانی که بر آمده از مردم هستند مهمترین عامل توسعه است لذا ارتباط اعضای شورا با مردم و انتقال صحیح خواسته های مردم به استانداری می تواند مشکلات شهرها را کاهش دهد.

 

بازدید کد خبر: 17890

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی