امروز: جمعه 31 فروردين 1397 برابر با 20 آوریل 2018

حبیب حسین‌زادگان

  • دوشنبه, 24 مهر 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

حوزه جوانان به یک متولی مستقل نیاز دارد

 

اختصاصی مازنی خبر / گروه ورزشی : رئیس ستاد برگزاری مراسمات هفته تربیت بدنی در استان مازندران گفت : بیش از 400 برنامه فرهنگی و ورزشی در هفته تربیت بدنی در مازندران برگزار خواهد شد.

به گزارش مازنی خبر ، "حبیب حسین زادگان" در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به روز 26 مهر ، روز تربیت بدنی و ورزش و آغاز هفته تربیت بدنی ، اظهار داشت : در سال گذشته استان مازندران به دلیل برگزاری مراسمات فرهنگی و ورزشی متعدد در هفته تربیت بدنی ، رتبه نخست را در بین استان های سطح اول (تیپ 1) به دست آورد.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران ، اجرای ورزش صبحگاهی با حضور استاندار ، دیدار با خانواده شهدای ورزشکار ، سخنرانی مدیرکل و روسای ادارات در نماز جمعه ، به صدا درآوردن زنگ ورزش در مدارس ، برگزاری مراسمات پیاده روی خانوادگی در روستاها ، دیدار با پیشکسوتان ورزشی ، افتتاح پروژه های عمرانی و ... را مهمترین برنامه های هفته تربیت بدنی در استان دانست .

حسین زادگان در مورد توجه به مدال آوران المپیکی و پاراالمپیکی نیز اظهار داشت : رئیس جمهور به قول هائی که در مورد اهدای پاداش به این عزیزان داده بود عمل کرد ولی در سطح استانی به دلیل محدودیت هائی که سازمان برنامه و بودجه لحاظ کرده است شرمنده ورزشکاران مدال آور پاراالمپیکی شده ایم.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران ادامه داد : چندین بار با استاندار برای اهدای پاداش استانی به مدال آوران پارالمپیکی جلسه برگزار کرده ام و ایشان نیز پیگیر هستند تا دلخوری های به وجود آمده از بین برود .

حسین زادگان در مورد پروژه های ورزشی نیمه تمام به ارث رسیده از دولت های نهم و دهم نیز گفت : 110 پروژه ی نیمه تمام ورزشی از دولت دهم با پیشرفت فیزیکی زیر 25 درصد به ما تحویل داده شد و تا به امروز سعی کرده ایم بعضی از این پروژه ها را به اتمام برسانیم .

وی اخبار منتشر شده در مورد عدم پیگیری دستگاه ورزش و جوانان برای به اتمام رساندن دیگر پروژه های نیمه تمام در استان را تکذیب کرد و افزود : اگر اتفاق خاصی رخ ندهد تمام پروژه های نیمه تمام ورزشی در مازندران در سال 97 به بهره برداری خواهند رسید.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران تصریح کرد : پروژه هایی مانند سالن ورزشی و پیست دوچرخه سواری ماهفروجک ساری ، پروژه های ملی هستند که برای اتمام آنها نیاز به تامین منابع مالی از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور می باشد.

به گزارش مازنی خبر ، حسین زادگان در مورد سرانه ورزشی در مازندران نیز اظهار داشت : نسبت به مطالبات مردم ورزش دوست مازندران ، باید در جهت افزایش سرانه ورزشی تلاش بیشتری شود که البته در این مسیر حمایت و مساعدت استاندار و دیگر مسئولین را هم نیاز داریم.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران در مورد سالن ورزشی 5 هزار نفره جویبار نیز اظهار داشت : احداث این سالن در دولت یازدهم کلنگ زنی شد و ساخت آن به بسیج سازندگی سپرده شد . در ادامه تیم مشاوره نگرانی هایش را بابت بالا بودن سطح آب در محل احداث سالن عنوان کرد و مدتی کارهای اجرائی متوقف شد ولی با رفع این نگرانی ها پیمانکار با جدیت کار خود را از سر گرفته است.

حبیب حسین زادگان در مورد مشکلاتی که برای نماینده ساری در لیگ برتر والیبال کشور رخ داد نیز گفت : بنده در ابتدای ورود سازمان عمران شهرداری ساری برای تیم داری در لیگ برتر والیبال نگرانی هایم را ابراز کردم زیرا آنها منابع مالی پایدار برای تیم داری مشخص نکرده بودند . با این حال از شهردار ساری تشکر می کنم که از این باشگاه حمایت کرد و البته ایشان بعد از انصراف از تیم داری ، قول داده اند در ادامه مسیر حمایت خود را از تیم سارویه دریغ نکنند.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران با تاکید بر اینکه حوزه جوانان به یک متولی مستقل نیاز دارد ، اظهار داشت : حوزه جوانان بسیار فراگیر و دارای پیچیدگی های اجتماعی است لذا رئیس جمهور و وزیر ورزش به دنبال جایگاه مستقل برای جوانان هستند ولی تا زمان نهائی شدن این موضوع دستگاه ورزش و جوانان به تعهداتش در برابر جوانان پایبند خواهد بود.

به گزارش مازنی خبر ، حسین زادگان نقطه ضعف دستگاه ورزش و جوانان مازندران را عدم استفاده مناسب از ورزشی نویسان استان دانست و تصریح کرد : ورزشی نویسان مازندرانی خبرنگارانی باهوش و توانا هستند و البته بعضی خبرنگاران نیز هستند که به خاطر منافع شخصی ، منافع استان و مردم را نادیده و پتانسیل های موجود را تخریب می کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران در مورد نظارت بر باشگاه های ورزشی استان نیز افزود : در راستای اجرائی کردن حقوق شهروندی که سیاست دولت تدبیر و امید می باشد به دنبال ساماندهی باشگاه های ورزشی و رفع کمبودها و مشکلات هستیم.

حسین زادگان با اشاره به اینکه مدال های کسب شده توسط ورزشکاران مازندرانی در رویدادهای ورزشی بین المللی ، آسیایی و جهانی در 6 ماه اول سال 96 نسبت به زمان مشابه سال گذشته 51 درصد رشد داشته است ، اظهار داشت : در 6 ماه اول سال 96 نسبت به مشابه سال گذشته ، میزبانی از اردوهای ملی 25 درصد ، میزبانی از مسابقات قهرمانی کشور 29 درصد ، تعداد آقایان ورزشکار دعوت شده به اردوهای تیم ملی 95 درصد و تعداد بانوان ورزشکار دعوت شده به اردوهای تیم ملی 14 درصد رشد داشته است که این آمار نشان دهنده ی وضعیت خوب ورزش مازندران نسبت به سال های گذشته است.

به گزارش مازنی خبر ، حسین زادگان در پاسخ به سوال خبرنگاری که سوال کرده بود چرا آسانسوری برای جابه جائی ورزشکاران جانباز و معلول در ساختمان ورزش و جوانان مازندران وجود ندارد ، افزود : ساختمان ورزش و جوانان مازندران قدیمی است و در موقع ساخت برای نصب آسانسور تفکری نکرده بودند با این حال بنده هر وقت مراجعه کننده ی جانباز یا معلولی داشته باشم به طبقه همکف ساختمان می آیم و با آنها دیدار می کنم.

بازدید کد خبر: 17363
محتوای بیشتر در این بخش: « شهردار جدید نکا نماینده بابل »

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی