امروز: جمعه 31 فروردين 1397 برابر با 20 آوریل 2018

نماینده مردم بابل

  • چهارشنبه, 19 مهر 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

اروپایی‌ها برای حفظ برجام تلاش مجدانه‌ای کنند

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه «آمریکا نمی‌تواند یک جانبه برجام را لغو کرده و یا از بین ببرد» گفت: اروپایی‌ها باید برای کمک به حفظ این توافق بین المللی تلاش مجدانه‌ای داشته باشند.

به گزارش مازنی خبر ، علی نجفی خوشرودی تاکید کرد: برجام توافق بین المللی است که از مجرای سازمان ملل متحد عبور کرده، لذا توافق دو جانبه ای بین ایران و آمریکا نیست که آمریکایی‌ها بخواهند یک طرفه آن را لغو کنند و یا از بین ببرند.

نماینده بابل در مجلس افزود: از طرف دیگر در برجام ساز و کارهایی برای طرح دعوا یا شکایت در خصوص نقض توافق از سوی طرفین پیش بینی شده است، به همین ترتیب واکنش هم پیمانان اروپایی آمریکا و چین و روسیه را می‌توان مبتنی بر اصول و مفاد برجام و ساز و کارهای حقوق بین الملل ارزیابی کرد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه «اظهارات ترامپ هزینه‌های سیاست خارجی آمریکا را بالا می‌برد» گفت: ترامپ با این گونه اظهارات، آمریکاهراسی را در دنیا تشدید کرده و این پیام را به جهانیان می‌دهد که آمریکا بر عهد، پیمان و قراردادهایش استوار نیست.

نجفی در عین حال گفت: اگر آمریکا بخواهد اقدامی خلاف برجام انجام داده و آن را نقض کند، ما ساز و کارهای خود را در دستور کار قرار خواهیم داد، البته به نظر می‌رسد که اروپایی‌ها به دنبال تلاش مجدانه برای حفظ این توافق بین المللی  هستند.

وی توضیح داد: از آنجا که اروپا در مسیر توسعه همکاری اقتصادی با ایران است و گام‌های نخست را برای سرمایه‌گذاری و مراودات تجاری و اقتصادی نیز برداشته، منافعش حکم می‌کند که در جهت کمک به تحکیم صلح و امنیت بین المللی فرصت ها و منافع جهت توسعه همکاری‌های اقتصادی با ایران حرکت کند. لذا به نظر می‌رسد اروپایی‌ها باید تلاش مجدانه‌ای برای کمک به حفظ این توافق بین المللی داشته باشند.

 

ایسنا

بازدید کد خبر: 17341
محتوای بیشتر در این بخش: « مهدی عبوری فرماندار قائم‌شهر »

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی