امروز: جمعه 31 فروردين 1397 برابر با 20 آوریل 2018

خاطرات تبرستان در تالار وحدت نواخته می‌شود

  • دوشنبه, 26 تیر 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

گروه موسیقی سنتی آوای تبری 31 تیر در تالار وحدت تهران به اجرا خواهند پرداخت


اختصاصی مازنی خبر : گروه آوای تبری اولین کنسرت سنتی خود را با عنوان "خاطرات تبرستان" 31 تیر ماه در تالار وحدت تهران برگزار خواهند کرد.

سید جلال محمدی سرپرست این گروه در گفتگو با "مازنی خبر" اظهار داشت : موسیقی سنتی مازندران وسیع تر از موسیقی های قومی و محلی دیگر نقاط کشور است.

وی ادامه داد : با توجه به حضور پرتعداد مازندرانی ها در تهران ، نیاز است کنسرت های بیشتری از موسیقی مازندرانی در این شهر برگزار گردد.

محمدی تاکید کرد : هنرمندان مازنی تلاش بیشتری باید انجام دهند تا موسیقی مازندرانی به مردم کشورمان معرفی گردد.

این هنرمند موسیقی وجود یک تالار یا سالن همایش مناسب در مازندران را ضروری دانست و افزود : امیدواریم سرمایه گذاران و صاحبان صنایع ، گروه های موسیقی مازندرانی را در برگزاری کنسرت های سنتی تنها نگذارند.

همچنین "ابوالحسن خوشرو" یکی از خوانندگان گروه آوای تبری نیز به "مازنی خبر" گفت : هنرمندان مازندرانی همواره به دنبال فرصتی هستند تا ابراز وجود کنند.

این هنرمند بنام مازنی تصریح کرد : شرایط باید طوری آماده شود تا خاطرات و تولیدات هنرمندان مازندرانی برای نسل های بعد به یادگار بماند.

خوشرو با تاکید بر اینکه هنرمندان مازنی محفوظ به حیا و آرام هستند و هیچگاه برای معروف شدن به دنبال حاشیه ها نمی روند ، افزود : مسئولین کمک کنند تا آثار برجسته هنرمندان مازنی ماندگار شود.

"نورالله علیزاده" دیگر خواننده این گروه نیز به "مازنی خبر" گفت : توان هنرمندان موسیقی در مازندران بسیار بالاست.

وی تصریح کرد : هنرمندان مازندرانی به استان و زبان مادری شان تعصب بسیاری دارند لذا می توانند حرف های بسیاری در سطح کشور برای گفتن داشته باشند.

علیزاده ادامه داد : هنرمندان قدیمی موسیقی مازندران با هزینه های شخصی فعالیت می کردند لذا امروز نیاز به توجه و حمایت دارند.

این هنرمند موسیقی تصریح کرد : انتظار می رود مردم مازندران نسبت به زنده نگه داشتن آئین ها و زبان مازنی تلاش بیشتری داشته باشند و آنها را به نسل های بعد منتقل کنند.

علیزاده تاکید کرد : امیدواریم مازندرانی های ساکن در تهران روز 31 تیر با حضور پرشور در تالار وحدت هنرمندان استانشان را تنها نگذارند.

بازدید کد خبر: 16669

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی