امروز: جمعه 31 فروردين 1397 برابر با 20 آوریل 2018

افشای بعضی مسائل در شورای شهر قائم‌شهر

  • چهارشنبه, 27 ارديبهشت 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

شهردار اسبق قائمشهر: عضو شورا گفت فلان پروژه افتتاح نشود چون آقای روحانی بین مردم محبوب تر می شود.

 

اختصاصی مازنی خبر / گروه اجتماعی : شهردار اسبق قائم شهر گفت : یک عضو دوره چهارم شورای شهر قائم شهر می گفت فاز اول پروژه ی الغدیر نباید افتتاح شود زیرا بر این باور بود که با افتتاح آن ، دولت آقای روحانی بین مردم محبوب تر می شود.

"سید جعفر حسینی" اولین شهردار منصوب چهارمین دوره شورای اسلامی شهر قائم شهر که در یک سال فعالیتش در شهرداری کارنامه بسیار موفقی از خود بر جا گذاشت ، در گفتگوی اختصاصی با "مازنی خبر" ، اظهار داشت : 4 عضو شورای شهر ( بهنام طیبی ، علی صالح زاده ، منوچهر حیدری و حامد ابراهیمی ) در تمام جلسات در برابر من دشمنی کردند و موانع بسیاری بر سر فعالیتم قرار دادند.

حسینی که در عرض یک سال با افتتاح فاز اول پروژه الغدیر ، ساماندهی چهارشنبه بازار ، افتتاح دور برگردان انتهای خیابان ساری ، افتتاح چندین پارک در مناسق مختلف مانند فرهنگ شهر ، سید محله و قائم محله و همچنین آغاز نهضت آسفالت در سطح شهر از جمله شهرداران موفق شهر قائم شهر محسوب می شود ، ادامه داد : در همان روزهای اول فعالیتم در شهرداری قائم شهر ، آقای حیدری عضو شورای شهر ، دو معاون وقت شهرداری را خط قرمز خود دانست و در نتیجه این افراد با توجه به قدرتی که پشت خود احساس کرده بودند در مسیر عمران و آبادی شهر همراه نبودند.

شهردار اسبق قائم شهر با تاکید بر اینکه شب قبل از افتتاح فاز اول پروژه ی الغدیر ، شورای شهر جلسه فوق العاده گذاشت و همان 4 عضو شورای شهر که در بالا نام بردم تلاش کردند تا مانع افتتاح شوند ، تصریح کرد : آقای حیدری در آن جلسه با صراحت گفت این پروژه نباید افتتاح شود تا مردم از دولت روحانی ناراضی شوند لذا اگر فیلم آن جلسه برای مردم پخش شود خیلی از مسائل برای مردم روشن خواهد شد.

حسینی ادامه داد : در برابر فشارهائی که بر بنده وارد کردند ولی ایستادم و پروژه را به خاطر مردم افتتاح کردم تا بار ترافیکی سنگین آن منطقه از بین برود.

شهردار اسبق قائم شهر در گفتگو با "مازنی خبر" تصریح کرد : بنده و آقای محمدی (فرماندار) چندین جلسه با سرمایه گذاری گذاشتیم که بتواند مشکل زباله را بر طرف کند. از سال 46 تا به امروز زباله ها در قائم شهر در کنار رودخانه دپو می شود و سرمایه گذار قصد داشت با احداث کارخانه کمپوست مشکل زباله را حل و برای 700 جوان جویای کار اشتغال ایجاد نماید ولی به جز آقایان دریابیگی ، غفوری و فتحی که موافق اجرای پروژه بودند ، بقیه اعضای شورای شهر یا سکوت کردند و یا دنبال سهم خواهی بودند که در نهایت این موضوع مهم عملیاتی نشد.

وی ادامه داد : بنده با نمایندگان وقت مجلس (سید هادی حسینی و کمال علیپور) چندین جلسه را برگزار کردیم تا ریل راه آهن از سطح به زیر زمین منتقل شود . ( کاری که در مناطق 17 و 18 تهران انجام شد) . بار اول لایحه را به شورا فرستادم ولی حامد ابراهیمی رئیس وقت شورا از مطرح کردن آن خودداری کرد . بعد از مدتی برای بار دوم لایحه را به شورا فرستادم ولی آنقدر دست نگه داشتند تا عمر اداری من به پایان برسد. بعضی اعضای شورا دوست نداشتند این پروژه اجرائی شود چون معتقد بودند اولاً به نفع دولت آقای روحانی می شود ،  دوماً باعث افزایش محبوبیت آقایان حسینی و علیپور در بین مردم خواهد شد و سوماً از بنده به عنوان یک شهردار موفق یاد خواهد شد.

شهردار اسبق قائم شهر با تاکید بر اینکه عضو ورزشکار شورای شهر که حتی در ابتدای کارش الفبای شهرسازی را نمی دانست بنده را به خاطر احداث دوربرگردان برای مردم شهرم ، استیضاح کرد ، به "مازنی خبر" گفت : بعضی ها فرق بین قرارداد پیمانی را با قرارداد غیرپیمانی نمیدانستند و بعد از اینکه در بار اول نتوانستند بنده را استیضاح کنند در تماس تلفنی به بنده گفتند به هر طریقی شده شما را برکنار خواهیم کرد.

سید جعفر حسینی تصریح کرد : احداث رینگ داخلی قائم شهر در سال 68 مصوب شد و باید از عبور طالقانی به سیاهکلا ، آبدانسر ، کتی سر ، جمنان ، خیابان مولوی و ظرافت ادامه یابد لذا بنده با شهردار اسبق مشهد که در حال حاضر در حوزه احیای بافت فرسوده کشور فعالیت دارد توافق کردم بدون پرداخت یک ریال از جیب مردم این پروژه را اجرائی کنم (مانند آنچه در پروژه نواب در دوران کرباسچی در شهرداری تهران اجرایی شد) ولی آقایان در همان روزی که قرار بود توافق نهائی شود موضوع استیضاح دوم بنده را مطرح کردند و اجازه ادامه فعالیت به من ندادند.

وی با تاکید بر اینکه 5 عضو شورای شهر ، شب قبل از استیضاح دوم من ، در نشست خبری بیانیه دادند و زیر نامه ای را امضا کردند که به استیضاح رای منفی خواهند داد ولی 3 نفر از آنها زیر امضا و عهد خود زدند ، اظهار داشت : در سوال استیضاح از بنده سوال کردند چرا به کارتینگ پارک سراج آب شرب دادی تا کودکان و نوجوانانی که در آنجا حضور پیدا می کنند از‌آب شرب بهره مند شوند !؟

حسینی با اشاره به نامه سازمان بازرسی مبنی بر برداشت غیرقانونی شورای شهر از حساب مالی شهرداری ، افزود : وقتی بودجه سالانه را به شورا ارائه دادم آقایان مبلغ حدود 500 میلیون تومان را به بودجه شورا اضافه کردند ولی بنده با آن مخالفت کرده و زیر بودجه را امضا نکردم و در نهایت بودجه با تصویب شورای شهر  و بدون امضای من به شهرداری ابلاغ شد که سازمان بازرسی اعلام کرده است فقط در سال های 93 و 94 ، شورای شهر قائم شهر مبلغ حدود یک میلیارد تومان از حساب شهرداری برداشت مازاد داشته است .

به گزارش مازنی خبر ، شهردار اسبق قائم شهر در پایان افزود : تنها راه مقابله با فساد مالی در شورا شفافیت در کار و ایجاد بستر نظارت عمومی بر عملکرد شورا و همچنین پاسخگوئی شورا می باشد پس تنها افرادی می توانند شرایط فوق را ایجاد نمایند که خود دارای سلامت مالی باشند. لذا از مردم شریف قائم شهر درخواست می کنم با لبیک گفتن به فرمایش مقام معظم رهبری و با حضور حداکثری خود در روز 29 اردیبهشت ، با انتخاب افراد پاکدست ، متخصص ، متعهد ، مجرب و برنامه محور شهر قائم شهر را برای 4 سال بیمه نمایند.

لازم به ذکر است "مازنی خبر" این آمادگی را دارد که مانند آنچه در قانون مطبوعات جمهوری اسلامی ایران ذکر شده است ، پاسخ یا جوابیه هر عضو یا اعضای شورای شهر قائم شهر در مورد این مصاحبه را نیز درج نماید.

 

بازدید کد خبر: 16237

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی