امروز: یکشنبه 02 ارديبهشت 1397 برابر با 22 آوریل 2018

نصرالله دریابیگی

  • پنج شنبه, 14 ارديبهشت 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

در دولت احمدی نژاد بسیاری از کارخانجات تعطیل شدند

 

 

اختصاصی مازنی خبر / گروه سیاسی: دبیر اجرائی خانه کارگر استان مازندران گفت : کارگران تلاش می کنند تا کشور به دست نااهلان نیافتد.

به گزارش مازنی خبر ، "نصرالله دریابیگی" در گردهمائی تشکل های کارگری و بازنشستگی استان مازندران که در راستای حمایت از دکتر روحانی در انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد ، اظهار داشت : جامعه کارگری و بازنشستگان استان مازندران در راستای حراست از جمهوری اسلامی در انتخابات شرکت کرده و به دکتر حسن روحانی رای خواهیم داد.

وی با تاکید بر اینکه در دولت احمدی نژاد بسیاری از کارخانجات با تعطیلی مواجه شدند ، اظهار داشت : در دولت قبل شاهد افزایش بیکاری و فساد در چامعه بودیم در صورتیکه دولت روحانی توانست در تولید، اشتغال و رشد اقتصادی به شاخص خوبی دست پیدا کند.

رئیس هیات مدیره کانون کارگران بازنشسته تامین اجتماعی مازندران تصریح کرد : به آقای روحانی رای می دهیم زیرا ایشان با درد جامعه کارگری آشناست و مانند بعضی ها برای جمع آوری رای شعارهای فریبنده سر نمی دهد.

دریابیگی با بیان اینکه دکتر روحانی در 4 سال اخیر آوارهای برجامانده از دولت احمدی نژاد را برداشته است ، افزود : در دولت قبل کشور را به خرابه ای تبدیل کردند که به سال ها زمان برای ترمیم آن نیاز است.

وی ادامه داد : موضع تشکل های کارگری یک موضع صنفی و غیرجناحی است و به خاطر اسلام ، به خاطر ایران و به خاطر حقوق کارگران و بازنشستگان از دکتر روحانی حمایت خواهیم کرد.

دریابیگی با اعلام اینکه جامعه کارگران و بازنشستگان به عنوان قشری که در پیروزی انقلاب اسلامی نقش اثر گذاری داشتند، گفت: تجربه نشان داده است که کاندیداهایی که مورد حمایت این قشر قرار می گیرند اقبال خوبی برای بدست آوردن کرسی شورا یا مجلس را دارند.

وی با اشاره به عملکرد دولت خاتمی ، افزود: در این دوره از دولت تورم 11.5 درصد و نرخ بیکاری 10 درصد بوده است که با ذخیره ارزی 47 میلیارد دلار تحویل دولت نهم داده شد.

دریابیگی ادامه داد: در دولت آقای احمدی نژاد، تورم به 47 درصد افزایش یافت که اثرات منفی ناشی از این تورم در وحله نخست گریبان گیر کارگران شد.

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران با اشاره به مشکلات دولت نهم و دهم در حوزه های مختلف، افزود: تعطیلی کارخانجات، بیکاری، اعمال قانون هدفمند کردن یارانه ها از جمله خسارت های ناشی ازدولت قبل بوده است.

وی با اشاره به اینکه 80 درصد از کارخانجات در دولت قبل تعطیل شد، اظهار داشت: افزایش تورم از معضلات این دولت بوده که تلاش و درایت دولت یازدهم تورم کاهش پیدا کرد.

دریابیگی با بیان اینکه در چهار سال گذشته کشوری مخروبه و ویرانه از دولت قبل به دولت یازدهم منتقل شد، افزود:برغم همه تنگناها و مشکلات ، دولت توانست در تولید، اشتغال، و رشد اقتصادی به شاخص خوبی دست پیدا کند.

وی هدفمند کردن یارانه ها را نوعی عوام فریبی دانست و عنوان کرد: با سوء مدیریت و سیاست های غلط دولت گذشته ،دستمزد یک میلیونی کارگران به کمتر از 300 هزار تومان کاهش یافت.

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران ،توجه به معیشت کارگران و بازنشستگان، بیمه کارگران ساختمانی، ایجاد اشتغال و تولید، جلوگیری از واردات خارجی را  مهمترین دغدغه در این حوزه برشمرد و بر مرتفع شدن آن تاکید کرد.

 دریابیگی در ادامه افزود: امیدواریم دولت روحانی در جهت عدالت اجتماعی و عزت ایران اسلامی با تاسی از فرامین مقام معظم رهبری به نتیجه مطلوب و حضور دوباره دست پیدا کند.

وی افزود: مازندران با دارا بودن 120 هزار کارگردر مازندران ، 65 دصد از حداقل حقوق برخوردارند.

بازدید کد خبر: 16160
محتوای بیشتر در این بخش: « مسجدجامعی افشن علا »

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی