امروز: یکشنبه 06 اسفند 1396 برابر با 25 فوریه 2018

وزیر فرهنگ و ارشاد

  • شنبه, 23 بهمن 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

امروز جوانان به امید و نشاط نیاز دارند

 

اختصاصی مازنی خبر : وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت : امروز جوانان به امید و نشاط نیاز دارند .

به گزارش مازنی خبر ، "سیدرضا صالحی امیری" در جلسه شورای اداری استان مازندران با گرامیداشت 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ، اظهار داشت : در آخرین افکار سنجی که انجام شد ، مسئله بیکاری مهمترین مشکل در جامعه به حساب می آید.

وی با تاکید بر اینکه درآمد نفتی ایران در سال 91 بیش از 143 میلیارد دلار بود در صورتیکه در سال 95 و در بهترین حالت ممکن این درآمد به 33 میلیارد دلار خواهد رسید ، تصریح کرد : اشتغال با بنر زدن ، سخنرانی و برگزاری همایش ایجاد نمی شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مسائل بین المللی را دومین چالش جدی در کشور دانست و ادامه داد : عربستان در منطقه در حال تخریب روابط ایران با کشورهای دیگر است و سعی می کند قراردادهای نفتی ایران و دیگر کشورها منعقد نشود.

صالحی امیری افزود : کارشکنی های عربستان به این دلیل است که از یک طرف ایران در منطقه و جهان نفوذ بسیار خوبی دارد و سوی دیگر با حل مسئله برجام ، عربستان به شدت دچار مشکل شده است.

وی با تاکید بر اینکه اسرائیل با تمام منابع مالی تلاش می کند جلوی نفوذ جمهوری اسلامی را بگیرد ، اظهار داشت : تا انقلاب اسلامی ادامه دارد ، مبارزه با صهیونیست ادامه خواهد داشت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود : حضور پرشور مردم در راهپیمائی 22 بهمن ثابت کرد که سیاست جمهوری اسلامی در مقابله با زیادی خواهی های آمریکا باید ادامه داشته باشد.

صالحی امیری سال 96 را سال جهش در حوزه اقتصادی کشور دانست و اظهار داشت : دولت به تنهائی نمی تواند آسیب های اجتماعی را کاهش دهد زیرا نظام جمهوری اسلامی مانند یک قطار با واگن های پیوسته است که هر فرد سوار بر این قطار باید در برابر سرنوشت کشور ، احساس مسئولیت بکند.

وی با بیان اینکه راه رسیدن به توسعه ، جلب رضایت مردم است ، افزود : هر کسی در کشور بر طبل تفرقه بکوید ، به مردم ، انقلاب و آرمان های امام راحل خیانت کرده است.

به گزارش مازنی خبر ، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد : خواسته ی رئیس جمهور از مسئولین این است که گوش شنوا داشته باشند و از نقدهای سازنده استقبال کنند ولی نقد با تخریب فرق دارد.

صالحی امیری با تاکید بر اینکه تفرقه مهمترین چالش نظام جمهوری اسلامی در طول انقلاب بوده است ، اظهار داشت : راه رسیدن به قله های پیشرفت و توسعه در مازندران شکل نخواهد گرفت مگر اینکه بین مسئولین ، روحانیون ، نخبگان و مردم ، همدلی ،  وحدت و یکرنگی شکل بگیرد.

وی ادامه داد : مازندران جهت توسعه نیاز به یک ستاد برای پرهیز از بخشی نگری دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی موسیقی را بخشی از فرهنگ ، هنر و تمدن این سرزمین دانست و افزود : موسیقی دارای مرزی است که این مرز را قانون و شرع مشخص کرده است.

به گزارش مازنی خبر ، صالحی امیری ادامه داد : مقام معظم رهبری با سخنان و فتواهای خود شرع را در حوزه موسیقی مشخص کرده اند و ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خود را مکلف می دانیم بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری عمل کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه 53 درصد تولید ، توزیع و مصرف موسیقی در صداو سیما ، 25 درصد در موسسات مجاز و 21 درصد در شبکه های مجازی و سایت ها صورت می گیرد ، تصریح کرد : تنها کمتر از یک درصد موسیقی در کشور از سریق اجرای زنده (کنسرت) ارائه می شود.

وی با بیان اینکه بحث اجرای موسیقی زنده توسط عده ای یک بحث انحرافی و سیاسی است ، ادامه داد : بیش از 100 فعالیت فرهنگی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می گیرد که یکی از آنها موسیقی می باشد .

به گزارش مازنی خبر ، صالحی امیری با تاکید بر اینکه با اجتهاد های محلی و منطقه ای در مورد موسیقی و دیگر موارد فرهنگی مخالف است ، اظهار داشت : در مملکتی که یک رهبر و یک قانون داریم ، بحث های منطقه ای و محلی قابل قبول نخواهد بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد : مدیران ارشاد در استان های مختلف موظف هستند تا بر اساس شرع و قانون عمل کرده و از ولنگاری پرهیز نمایند.

صالحی امیری با بیان اینکه بعضی سیاسیون تصمیم گرفته اند تا بازی خودشان را در زمین فرهنگی انجام دهند ، تاکید کرد : اجازه نمی دهیم فرهنگ ، زمین بازی سیاسیون شود.

به گزارش مازنی خبر ، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود : امروز جوانان به امید و نشاط نیاز دارند و تلاش برای سختگیری های بی مورد ، زیر زمینی شدن مسائل فرهنگی را در پی خواهد داشت.

صالحی امیری در پایان تاکید کرد : وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موظف است بسترهای نشاط و امید را در جامعه فراهم آورد.

بازدید کد خبر: 15583
محتوای بیشتر در این بخش: « دکتر جواد ظریف سید هادی حسینی »

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی