امروز: جمعه 31 فروردين 1397 برابر با 20 آوریل 2018

یدالله طاهرنژاد

  • دوشنبه, 06 دی 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

حادثه نماز جمعه یزد مشکوک است

 

مازنی خبر / گروه سیاسی : یدالله طاهرنژاد عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی در گفت‎وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری آنا، درباره اقدام اخیر تندروها در نماز جمعه یزد علیه معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری، اظهار کرد: اقدام شنیع حضرات در یزد به سه دلیل بسیار شگفت‎انگیز بود؛ اولاً آقای امیری معتدل‎ترین شخصیت سیاسی دولت تدبیر و امید به حساب می‏‌آید. معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری سبقه حضور در شورای نگهبان، قوه قضاییه و دیگر نهادهای رسمی کشور دارد. وی پیشه قضاوت را در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده و انسان بسیار سلیم‎النفس، مؤدب و افتاده‎ای است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به اینکه «معاون پارلمانی رئیس‎جمهوری میهمان استان یزد بوده است»، افزود: به عقیده من، برخورد موهنی با میهمان عزیزی مانند آقای امیری در شهر دارالعباده یزد و حمله به ایشان موجب تأسف و مایه شرم‏ساری است. ثانیاً چنین اتفاقی در نماز جمعه رخ داده است. یعنی قداست جایگاه نماز جمعه، امامت جمعه و نمازگزاران نادیده انگاشته شد.

وی با تأکید براینکه «انسان مؤمن و انقلابی که پای‌‏بند به نظام است نباید به خود اجازه چنین اقدامی را بدهد»، گفت: ثالثاً، آن افرادی که نماز جمعه و میهمان یزد را مورد بی‎احترامی قرار دادند باید بدانند که به مقدسات بی‎حرمتی کرده‌اند. مُهر، تسبیح و سجاده و ... در نزد شیعه جزو مقدسات اسلام به شمار می‌‏آید، اما آن‎ها این لوازم را به ابزاری برای حمله، توهین و تخریب جایگاه نماز جمعه و میهمان (حسینعلی امیری) تبدیل کردند. انسان‎های مؤمن و معتقد به نظام جمهوری اسلامی ایران دست به چنین اقدامات زشت و شنیعی نمی‎زنند.

طاهرنژاد در این باره اضافه کرد: نکند خدایی نکرده جریانی مانند «داعش» در مملکت «نفوذ» کرده است و به دنبال یارگیری برای اقدامات این‌چنینی هستند؟ مراجع قانونی ذی‎صلاح باید این حادثه بررسی کنند و عوامل اتفاق نماز جمعه یزد را شناسایی و با آن‎ها برخورد کنند. چون‎که حادثه نماز جمعه یزد مشکوک و قابل واکاوای است و مردم باید بفهمند که این افراد چه کسانی هستند. من این اتفاق را برای استان یزد نگران‌کننده ارزیابی می‏‌کنم.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی، با بیان اینکه «اقدامات خودسرها در فصل و ماه‎های منتهی به انتخابات غیرطبیعی نیست»، تصریح کرد: سال گذشته هم اتفاقات این‌چنینی برای شخصیت‎های سیاسی در دانشگاه‎ها و محل سخنرانی‎ها رخ می‎داد چراکه آن زمان فصل انتخابات مجلس دهم شورای اسلامی بود. اما اکنون بار دیگر در ماه‌های منتهی به انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا قرار داریم و قطعاً حوادث و شعارهای تند این چنینی تشدید پیدا خواهند کرد. ولی حادثه نماز جمعه یزد و نحوه برخورد با آقای امیری در نوع خود کم‎نظیر بود.

یدالله طاهر‌نژاد ، با اشاره به جلسه اخیر شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح طلبان، گفت: موضوع رابطان استان‌ها در دستور کار این جلسه بود که پس از ارائه گزارش کارگروه استان‌ها، برای استان ۳۱ رابط استانی تعیین شدند. 

نائب رییس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان با اشاره به تشکیل شورای استانی، افزود: رابطان استانی ماموریت دارند که شورای اصلاح طلبان استان را تشکیل دهند تا پس از این مرحله وارد فاز انتخابات می‌شویم. 

طاهرنژاد با بیان اینکه کار رابطان استانی برنامه ریزی است، گفت: تا آخر دی ماه باید تشکیل شورای اصلاح طلبان استانی تمام شود. 

او در پاسخ به اینکه تشکیل ستادهای انتخاباتی چه زمانی است، بیان کرد: کار ستادی عملیانی است و با برنامه‌ای که این شورا‌ها تنظیم می‌کنند ستاد‌ها شکل می‌گیرد.

 

آنا

بازدید کد خبر: 15183
محتوای بیشتر در این بخش: « وزیر اطلاعات در ساری دکتر عارف »

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی