امروز: جمعه 31 فروردين 1397 برابر با 20 آوریل 2018

علی اصغر میرزائی

  • چهارشنبه, 24 آذر 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

اعتیاد اصلی ترین چالش در دنیا استاختصاصی مازنی خبر : جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان قائم شهر در کمپ ترک اعتیاد "سرود زندگی" این شهرستان برگزار شد.

به گزارش مازنی خبر ، کمپ ترک اعتیاد "سرود زندگی" با مدیریت "غلامرضا قربانی" اداره می وشد که خودش سال ها با موضوع اعتیاد مبارز کرد و در نهایت طبق عهدی که با خدا بسته بود بعد از رهائی از اعتیاد ، این کمپ را برای بهبود معتادین احداث کرد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مازندران گفت : عملکرد کمپ "سرود زندگی" بسیار مناسب ارزیابی شده است.

به گزارش گروه اجتماعی "مازنی خبر" ،  "علی اصغر میرزائی" در این جلسه برگزاری جلسات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در کمپ های ترک اعتیاد را اقدامی ارزشمند از سوی فرماندار قائم شهر دانست و اظهار داشت : حضور مسئولان در کمپ های ترک اعتیاد باعث کاهش بار روانی افراد بیمار در این کمپ ها می شود.

وی با تاکید بر اینکه کاهش اعتیاد در جامعه از دغدغه های اصلی مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید می باشد ، ادامه داد : اعتیاد یکی از اصلی ترین چالش های امروز در دنیا است که با کاهش آن ، آسیب های اجتماعی نیز کاهش می یابد.

میرزائی تصریح کرد : با توجه به اهمیت مبارزه با مواد مخدر ، بحث کاهش اعتیاد در جامعه به صورت ویژه در برنامه ششم توسعه دیده شده است.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مازندران افزود : با دستور استاندار مازندران سرمایه گذاری مناسبی در راستای آموزش های پیشگیری در مدارس ، دانشگاه ها ، پادگان ها و دیگر مراکز آموزشی و عمومی در دستور کار قرار گرفته است.

میرزائی با تاکید بر اینکه کمپ های ترک اعتیاد باید به استانداردهای پروتکل جدید درمان برسند ، اظهار داشت : اجتماعی کردن بحث مبارزه با مواد مخدر و مشارکت خیرین و انجمن های مردم نهاد برای کاهش اعتیاد در جامعه ضروری است.

به گزارش مازنی خبر ، قبل از شروع به کار دولت تدبیر و امید 350 کمپ غیراستاندار در مازندران فعالیت داشتند ، که امروز تمامی آنها تعطیل شده اند و 40 هزار نفر به صورت مستقیم در کمپ های استاندار مازندران تحت درمان قرار دارند.

فرماندار قائم شهر نیز گفت : 93 درصد از مشکلات کمپ های ترک اعتیاد قائم شهر بعد از بازرسی های کمیته قضائی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان ، کاهش یافته است.

به گزارش گروه اجتماعی "مازنی خبر" ، "مهدی محمدی با تاکید بر اینکه در چند ماه گذشته 4 کمپ ترک اعتیاد در شهرستان قائم شهر به دلیل عدم رعایت استانداردهای قانونی لغو مجوز شدند ، اظهار داشت : به بنگاه های تولیدی که افراد بهبود یافته را با نظر سازمان بهزیستی مشغول به کار کند ، 10 تا 15 میلیون تومان وام کم بهره اشتغال زائی پرداخت خواهد شد.

وی ادامه داد : به دلیل تعدد کمپ های ترک اعتیاد در شهرستان قائم شهر ، دیگر مجوز راه اندازی کمپ جدید صادر نخواهد شد.

فرماندار قائم شهر با اعلام حمایت دولت از طرح های اشتغال زائی کمپ های ترک اعتیاد برای بهبودیافتگان از اعتیاد ، اظهار داشت : دردصد بالائی از افراد پاک شده به دلیل عدم اشتغال مجدداً به سمت مصرف مواد مخدر می روند.
محمدی در پایان تصریح کرد : 99 درصد کشفیات مواد مخدر در قائم شهر از افراد غیربومی این شهرستان انجام می شود که نشان دهنده عملکرد بسیار موفق دستگاه های امنیتی و انتظامی می باشد.

بازدید کد خبر: 15081

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی